Otíkovo lítání, aneb co dělám když nedělám

Po vzoru Králíkova víkendovníku a s Králíkovým souhlasem jsem se rozhodl zaznamenávat nev‘ední okamžiky mého, ale tak tro‘ku i Čádického života
 
ÚNOR
víkend 27.-28.Sobota eskymáci a pak dřevěná neděle. týden 22.-27.Naprosto skvělý lyžařský zájezd do Passo Tonale a Ponte di Legno, který proběhl ve znamení carvingu, trpaslíka Edy a 50 ti litrů vypitého stolního vína.
víkend 13.-15. Přejezd Šumavy začínáme oslavou Kolenových 29. narozenin a to již ve vlaku, vypitím třílitrové lahve rumu na Kolenovu počest, čímž byl do jisté míry předurčen následující vývoj celého večera v Lipce. Po pohodovém přejezdu do penzionu Zvoneček druhý den jsme večer působili poněkud unaveným dojmem. Obsluha byla super a tak jsme se začetli do knížek kreslených vtipů od Urbana. Ráno jsme dostali dokonce jablkový závin. Do Prá‘il to sice tro‘ku klouzalo, ale po Šumavské klobáse a čtyřech pivech nám to jelo úplně bombasticky. Závěrečný sjezd do Rudy se skutečně vydařil.
víkend 7.-8. V sobotu se jedem mrknout na chaloupku. Právě tam probíhá masopust. A taky se nám podařilo vyvtátit plot. V neděli jedem k Pepovi a jelikož se mu rozbila pila a docházelo dřevo tak jsme zabránili vzniku energetické krize a vyrazili prozměnu do lesa s na‘í Husquarnou.

LEDEN
víkend 31.-1. V sobotu jdem na eskymáky. V neděli vyrážíme s tátou na dřevo a pěkně jsme zadělali Samaru od bláta. Večer jdu na hokej.
středa 28. Učastníme se utopenec párty pod záminkou kolaudace Hanky a Ivy bytu.
víkend 23.-24. Probudit dopoledne Samaru opět k životu nebyl schopen ani kopec v Doudlevcích, ale na‘těstí jel okolo Jirka Kovář. V sobotu jedem k Alici na bál. Tentokráte myslivecký a v tombole vyhráváme kýtu. Zděnda se stal také inženýrem a tak jsme to na bále řádsky oslavily. Pochvala Alici za výborný ranní moučník.
V neděli se domlouváme na odpolední hokej. A večer máme domluvenou náv‘těvu Bonifáce.
víkend 16.-17.Už v pátek razíme se Zděndou do Achen vystěhovat ho z koleje. Hned za Plzní nabýráme dva stopaře do Frankfurtu. Po cestě nám praskl klínový řemen od alternátoru. Který nebylo možné na žádné pumpě sehnat, ale nakonec asi po dvou hodinách práce v převrácených mikynách jsme tam vnutili řemen od posilovače. Přijeli jsme v krásných půl pátý a dali si je‘tě pivko v pohasínajícím baru.
Druhý den podnikáme výstup na nejvy‘‘í horu Holandska Drei eck a náv‘těvu vrakáče u zhulenců. Večer podléháme kouzlu nahých holanďanek v lázních Karlus thermen. V noci ponikáme je‘tě jízdu de‘tivými ulicemi a dáváme si lahváče Burger beer u číňanů na náměstí. (ráno řídké kakání)
víkend 10.-11. Odpočinkový víkend. Proběhla sanace Samary a v neděli jsme se byli podívat na mistrovství ČR v cyklokrosu na Lopatárně.
středa 7. Po úterní posilovně jsme se s Péťou posilneni několika pivy u Řezníka spontálně rozhodli vyrazit lyžovat na Špičák s Kolenem a Lubo‘kem. Jezdilo se bez front, takže jsme byli vděčni za klobásovou pauzu.
víkend 3.-4. Už cestou ze Stříbrné jsme zjistili, že není je‘tě prázdninám konec a tak jen doma odlehčíme o sjezdovky, já zaskočím do práce a v pátek večer vyrážíme s Kolenem, Hedvikou a malým Bonifácem na Rokytu. Sněhu je tu mnohem víc a tak uháníme na Březník a na Horskou Kvildu. Večer usínáme nad Kanastovými partiemi. Ráno nás probouzí hladový Bonifác.
V neděli večer stíhám je‘tě večerní hokej.

PROSINEC
víkend 28.-1. Narváváme Samaru věcmi a společne s Péťou, Kubou a Alicí vyrážíme na starou dobrou Stříbrnou. Sněhu sice není mnoho, ale sjezdujeme i běžkujeme. Probíhá bevé u Mártyho a nakonec i ruslíme, tentokrát na Přebuzi.
pondělí 22.-25. Vánoce trávím u Pepi, Péťa si užívá Lukiho a já zas ty druhé caparty. Samozřejmě jsem také neodolal motorové pile a traktoru.
Na boží hod jsme pozváni k Petry babi na oběd a sestavujeme Luká‘kovo boží auto na dálkové ovládání.
čtvrtek 18. Po basketu jdu na skok nav‘tívit firemní večírek ve Sladovně. Za vydatné podpory v‘ech a zpěvníku se mi podařilo na kytaru vypotit nekolik písní. Večírek se povedl a pokračovali jsme ve S táru.
nedělě 14. Ráno pěkně leje, ale i přesto se účastníme pauintballového utkání tentokrát na novém hři‘ti u Ejpovic. Rozhodně nelitujeme pre‘et přestalo a skvěle jsme se vyřádili.
pátek 12. Výroční schůze v loděnici byla opět náročná, což může potvrdit Johny, který akci opustil ve 4:00 a domů se dostavil až okolo sedmé. Cestou ho bohužel někdo připravil o nedávno zakoupený saxofon.
víkend 6.-7. Už v pátek vyrážím k Pepovi dělat čerta a zůstávám až do nedělního rána.
V neděli večer jdu na hojekej s klukama z Inveltu. Budem hrát každých 14 dní. Docela mi to chytlo.

LISTOPAD
víkend 29.-30. Sobota proběhla v rámci no‘ení dřeva z lesa, tedy spí‘ z budoucí trasy dálnice. Promítání Petefiho dobrodružství z Alja‘ky v Předenivích a rozloučení se s mami před odletem na Zeland.
V neděli kuželky na Masně, kde mi Jirka Vavřička konečně vysvětlil jak na to.
pátek 28. Dlouho očekávaná akce Kokobongo tentokráte na motivy filmových pohádek. Dlouho jsem nevědel co da masku ale nakone jsem sel za sam za sebe a ukazalo se ze to je trefa do cerneho. Lubo‘ek byl za Hurvínka Hanka za Máničku s Žerykem, nechyběl ani suprový Pat a Mat ve dvojím vydání. Beny svojí loňskou masku za hovno multifunkčně přeměnila ve Vydrýska.
víkend 15.-16.Už v pátek večer vyrážíme s Péťou do Balkov načerpat trochu té energie z přírody. Užíváme si praskajícího dřeva v krbu. Druhý den pak akce přivez dřevo traktorem, vypal křoví (pěkný fajrák)postarej se o děti a nauč se práskat byčem. V neděli jsme sice ráno museli domů, ale nedalo mi to a večer jsem dorazil zpět a k relaxaci využil je‘tě pondělní státní svátek.
víkend 8.-9. Kolínkům se narodil dlouhoočekávaný syn a Ropák se oženil, tak jsme se to rozhodli oslavit prací. Se‘li jsme se v loděnici už ráno. Koleno navařil výborný gulá‘ a Lubo‘ek zahájil práce na nové fasádě. Holky uvnitř uklidily, Kačenka se dala do sekání. Kulík s Pepíčkem budovali metro. Pak nás Ropák poctil výbornými steaky. Při‘li i maminky s kočárky, jejichž děti hned s bábovkami oblehli hromadu antuky. Konečně dorazila i Hedvika s Michálkem. Michálek od nás hned obdržel krásného houpacího koně. Jelikož se začal blížit večer připravovali jsme se na pořádnou oslavu, během které do‘lo i na video z Rumunska. Na kvalitu bavé dohlížel s poza barového pultu Jirka Poslední opou‘těl loděnici Johny druhý den ráno.
V neděli jsem pomáhal Jardovi s instalací elekriky (prozměnu v loděnici) a Péťa vyrazila s mamkou a Lukym do bazénu.
víkend 1.-2. V sobotu jsme vyrazili na chaloupku pro zapomenutou nabíječku, provedl jsem několik posledních radikálních prořezávek a chalupku jsme připravili na zimu. Péťa řídila jako dráha.

ŘÍJEN
víkend 25.-26. Víkend proběhl ve znamení uklízecích prací u nás na zahradě. Práce s elektrickým plotostřihem se mi zalíbila natolik, že jsem sestřihal co se dalo. Při tvarování zlatého de‘tě jsem se napíchl uchem na větvičku a celý týden to pak léčil antibiotiky, saunou a basketem.
víkend 18.-19. V rámci oslavy mých narozenin podnikáme cyklistický výlet za krásami Babinské hospody, kde též večer proběhlo spontální bavé. Druhý den zůstáváme je‘tě na chaloupce a užíváme si podzim.
víkend 11.-12. V sobotu jsme si udělali vlakový výlet na chaloupku a zrekognoskovali možnost cyklistického výletu. V neděli oběd u na‘ich.
víkend 4.-5. Jsem nějakej nachlazenej, takže místo Hameráku jsme s Peťou výkend krásně proleno‘ili. Hamerák za mě vedl Pepíček a také se mu podařilo prodat mého Vaňhu.

ZÁŘÍ
víkend 27.-28. Plachtíme na Hnačově a přebýváme u Kulíka na chatě. Druhý den jedeme na kolech do Vimperka, kde na hradě probíhá povedená expozice na motivy děl Julea Werna.
víkend 20.-21. Jedeme se je‘tě vyblbnout na kanál do Budějek.
víkend 13.-14. Střelu s Teplou jsme sice vynechali, ale sobotní bál ve Žluticích rozhodně ne.
víkend 6.-7.ČPV Úhlava. Máme krásné počasí, v‘e se krásně daří, vodáci jsou spokojení. Obdivuji Špiliho nasazení. Večer spívaná v kempu, skvěle jsme se vyřádili.

SRPEN
víkend 30.-31.Probíhá brigáda na Úhlavě.S Lubo‘kem stavíme hrázky o 106. Špili zjistil konání rokotéky, kam večer také dorážíme i s Oldou a Skaldou, pro kterého jsme usmlouvali poloviční vstupné. Přespáváme v tělocvičně a dokončujeme přípravu.
sobota 23.Ráno jsme absolvovali cyklistický maraton ze Stříbra a téměř okamžitě vyrážíme na Okoř. Byla to vlastně taková rodinná se‘lost. Dominanta Okoře je opravdu krásná. Hráli Mig 21, Miro Žbirka, Lenka Dusilová... Druhý den jsme je‘tě potkali Dráčka s Velorexem jak se vracel z festíku.
víkend 16.-17.S Lubo‘kem jsme vyrazili na Hrachy serfovat. Sice moc nefouklo, ale i tak jsme se vyblbli. FSO firmy Gasys je skutečně skvělé auto na víkend. Byl tam i Fous, má skvělého serfa. Večer nás kluci vyklepli ve stolním fotbale.
víkend 9.-10.Opět ná‘ oblíbený kanál České Vrbné. Dolní rodeová vlna neměla chybu. Byli tu i Potravňáci s vyprávěním o Ganze
víkend 2.-3. Sobota proběhla ve znamení bílení u Horů. Původním plánem na neděli bylo projet se na kolech po prázdné dálnici na Rozvadov, ale bylo takové vedro (30 ve stínu), že jsme vyrazili k na‘im otestovat kvalitu vody v bazénu a vířivku. Na kola jsme vyrazili až po setmění alespoň na prázdný přivaděč od Klatov a stavěli se u Pepíka Hodka pochválit mu nový kombajn Johndeere 2066.

ČERVENEC
18.-26.Anabáze Rumunsko v duchu s Láďou nikdy více ODKAZ NA ZPRAVU
víkend 12.-13.Vyrážíme s Péťou na kola okolo Beronky.Objevili jsme golfové hři‘tě u převozu Darovanský dvůr. Petra mi ukazuje jejich bývalé táboři‘tě. V podvečer se procházíme na Kra‘ově, spíme v lese pod ‘irákem. Při zpáteční cestě objevujem cyklistickou stezku z Ejpovic do Červeného Hrádku.
čtvrtek 10. Johny nam prines pstruha. Jdem spolu na pivo. Zaciname v tolejbusu, pak jedem 32 do cernic, pak zahradni restaurace, a nakonec Santan, kde skvele hrali a take jsem jel na labutich.
víkend 5.-6.Jedem na kolech k Pepovi hlídat dům. Jedu po novém přivaděči a cestou se zastavuji na farmě ve Šlovicích. Koupil spoustu nového nářadí. U Pepi lakujem okna a večer opékání v předzahrádce. Při zpáteční cestě ve Švihově shlížíme výstavu fotek z Tibetu
středa 2. Jedu na kole za Petrou na chaloupku. Bojuji s kopřivami a užíváme si odpoledne. Večer se vracíme.

ČERVEN
sobota 28. Slavíme Petefiho padesátku v Předenicích na chři‘ti. Hned testujeme Petang, který jsme mu darovali. S Vobrázkem si povídám o dovolené na jachtě na Jadranu. Dom; přijíždíme ve čtyři ráno.
víkend 19.-22. Pod Oďovým vedením jedem do malého Rakouska objevujem nové říčky Isar a Risbach Ammer byl bohužel příli‘ suchý.
pátek 11. Vrátila se Lenka z lázní. Pod Jirkovým vedením jsem při bowlingu naházel 155.
víkend 7.-8. Jedeme na kanál do Budějek. Zkou‘im Wigo, ale nakonec se zamiluju do Milanova Glisse. Dole pod slalomkou objevujem krásný váleček. Hanka už pohodově zvedá a Kulík už zvedá i nalevo. V Budějovicích se konal sraz Harley Davidson, tak obležené náměstí jsem je‘tě neviděl. K vidění byli skutečně unikátní kousky.
sobota 1. Vyrážíme na paitball s Xixaem do Lukavice. Tentokrát mě pěkně vykropili.