Nástěnka

Nejnovější diskuze

Dětskorienťácká Otava 2020 -13. 07., 01:30-Lybor
Nástěnka -02. 07., 08:35-Zdenda
Inny 2020 -01. 07., 18:02-Lukaso
Nohejbálek -01. 07., 08:47-Zdenda
Odkazy na zajímavé stránky -30. 06., 17:51-Lubošek

Plán akcí

31.7.-5.8. Dětskorienťácká Otava
19.8.Brigáda Úhlava
22.8.Brigáda na úhlavu,šupnu
28.8.-30.8.Čerťáky
1.9.Schůze před Úhlavou

Přihlášení

Jméno: Heslo: Registrace
Zapomenuté heslo

Zpráva z velikonoc

Autor: Lukášek - 13.10.2008, 00:24:46 Zasílat toto téma mailem

Krkonoše Jizerky 21.3 - 24.3.2008
Osoby a obsazení: Obrázek vložený autorem
auto voda Martin , Králík, Lukáš,
auto voda Lubošek, Lukášek, Lída,
auto běhny Zdenda, Bobík, Magda, Píďák
auto běhny Méňa, Petra, Kočan, Čechyn

Pátek
Sraz byl jako obvykle v loděnici v 17:00. Méně zkušená část party, jako Méňa s Petrou a Králík prijeli dříve než čtvrt hodiny po srazu a tedy mezi prvními. Před šestou nás informoval Lukáš, že se vrací domů pro pádlo a tak výsledný startovní čas se blížil půl sedmé.
Cesta uběhla celkem bez problémů za zvuků radia Blaník a tak jsme se mohli šťastně shledat na rohu v Tanvaldu v hospůdce u piva.
Obrázek vložený autorem Ukázalo se, že již v Tanvaldu je výrazně víc sněhu, než se většina z nás domnívala(cca 15cm). Krizový moment večera nastal hned poté, co se parta vydala vozy vzhůru k chatičce. Většina strojů nezaznamenala na zledovatělém povrchu zásadní problémy, nicméně Dacia odmítla stoupat a tak bylo nutno hledat náhradní řešení.
Lubošek s Lukáškem zvolili řešení bez nasazování řetězů, tj. objízdnou trasu přes Kořenov. Bohužel však špatně odbočili a nasazování řetězů je stejně neminulo. Dorazili na chatu těsně po půlnoci za pochvalného mručení zbytku party, která ocenila jejich duchapřítomnost v boji na na hranici bytí a nebytí. Večírek pokračoval v klidném tempu za zvuku kytar zhruba do čtyř, kdy došel i naražený pětilitrový soudeček.

Sobota
Kamenice - Vodočet Plavy 52(na netu 53)
Obvykle se Martin probouzí kolem sedmé a pak nemá co dělat zhruba dvě hoďky, než vstanou ostatní. S povděkem tedy tentokrát přijal skutečnost, že otevřel oči až okolo půl devátý. Méně nadšený byl z kruté reality, že parta tentokrát vstávání odsunula až na desátou. Obrázek vložený autorem
Dopoledne proběhlo v duchu špičkování mezi partou cyklistů a partou vodáků. Vodáci se samozřejmě těšili na vodu a běžkaři jim trošku záviděli, že nemůžou s nimi. Snad kromě Kočana, který přestože loď s sebou měl, vydal se raději na běžky. Parta běžek se skládala z Kočana, Čechyna, Píďáka, Méni, Petry, Zdendy, Boba a Magdy a hlavní vodáckou partu tvořil Lubošek, Králík, Martin, Lukaso a Lukášek.
Vodáci vyrazili na Kamenici do Plav, kde zkontrolovali vodočet, který ukazoval o centimetr méně, než bylo uvedeno na internetu. Naskládali jsme si loďky na břeh u ústí náhonu pod továrnou pod Plavy a po nutném převozu aut do Navarova se vydali dolů. S námi se vydal i Michal, co zná stránky cadici.org, který se sháněl v Navarově po nějaké partě vodáků. Vody skutečně nebylo mnoho, ale Kamenice naštěstí byla celkem v pohodě. V pěti lidech se parta oprostila od obvyklého čádíckého flaxení a celkem upalovala dolů. Lukáškovi bylo líto, že je moc suchej a tak si to v jednom proudíku hodil přes hlavu. Jedno eskymování také předvedl Králík a od té doby skuhral, že ho bolí záda, až se nad ním Obrázek vložený autorem Magda večer slitovala. Navarská soutěska byla velmi suchá a bez překvapení kromě Luboškovo eskymáku a tak jediným zpestřením bylo setkání se čtyřkolkou, se kterou se Lubošek srazil těsně pod soutěskou a společně s ní se zaklínil pod stromem. Nebýt včasného zásahu Martina, mohli jsme se pobavit nad Luboškovo rozplavbou, Martin však předvedl profesionální zásah a nakonec zachránil i čtyřkolku.
V cíli v Navarově jsme se ještě lehce opálili díky pražícímu slunci a pak už nás čekala cesta zpět. Vzhledem k tomu, že již při převážení aut, došlo na tlačení Xantie, obávala se parta Dacie nejhoršího. V kritické zatáčce se však všichni vybičovali k vrcholnému výkonu a vytlačili terénní vůz na pevný asfalt. Večer dorazila z divadelní přehlídky i Lída, jejíhož Karhouše kamarádky vedoucí diplomky je chatička a tak parta byla konečně kompletní a večírek mohl pokračovat.

Obrázek vložený autorem Neděle
Jizera - vodočet Jablonec 32
Přestože Magda večer udělala něco s Králíkovo zádama a Králík si to dost pochvaloval, tak ráno zase zahájil skuhrání a během dopoledne uzrálo jeho rozhodnutí zhostit se role řidiče a tak nedělní vodačení bylo výrazně usnadněno. Vodáci zůstali pouze čtyři a tak stačilo jedno auto, protože Lída opovrhla Jizerou a vydala se s běžkařema do stopy.
Na mýtě překvapivě nebyla žádná auta a jediné stopy, které jsme viděli, byly naše z předchozího dne. To byla voda na mlýn našemu plánu. Připravili jsme se do lodí na hraně parkoviště a vydali se hlubokým sněhem nepopsanou strání přímo do řeky. Králík nás několikrát zvěčnil z mostíku a šutrovačka začala. Celkem rychle jsme se došutrovali k ostrovu hrůzy, který příliš mnoho hrůzy nepouštěl. Do Vilémova jsme to sprášili asi za hodinu a 25 minut a Lubošek ohodnotil stav vody jako na hranici sjízdnosti. Lukášek se nechal slyšet, že za takovýhleho stavu už ho tam nikdo nedostane. Těsně před cílem jsme si ještě skočili téměř suchý jez s dřevěnou šupnou. Králík ke překvapení všech čekal na správném místě a tak jsme mohli uzavřít vodáckou část zájezdu v blízké hospůdce Tereza. Obrázek vložený autorem Paní v hospůdce se dost divila, z jaký řeky jsme přijeli a když jsme utrousili něco o suché Jizeře, tak se zatvářila dost podivně, nazvala Dacii papamobilem a zjevně nás považovala za blázny.
Obrázek vložený autorem Běžkaři mezitím zdolávali okolní kopce, k čemuž využili i lanovku na Černou horu, což bylo zejména pro Boba zážitek na celý život. Na trase nechyběla ani vodácká vsuvka, když zavítali i na Mumlavské vodopády. Ty byly ale bohužel bez vodáků.
Večírek se docela podařil, parta zničila zase pár milionů mozkových buněk. Za iniciátora této litby byl označen Bob, protože my přece na velikonoce nikdy tolik nelili... Zábava se zejména točila kolem roztomilé hry s Píďákovým podivným fernetem, který nikdo nechtěl moc pít, tak vznikla v něčí hlavě geniální myšlenka, jak ho využít. Partu totiž napadlo, že hlásit barvu slovně je příliš nudné a tak ji budeme hlásit zdvižením ruky. To by ovšem samo o sobě k vypití lahve nestačilo, důležité bylo pravidlo, že kdo zvedne ruku bezdůvodně, musí vypít panáka z inkriminované lahve. Lahev byla brzo ztrestána a zbytek večírku si již nepamatuji....
Obrázek vložený autorem
Pondělí
Někde okolo Smědavy- asi metr sněhu
V pondělí už po vodáckých zážitcích netoužil z party opravdu nikdo a tak zájezd pokračoval v běžkařském duchu. Vyrazili jsme (myslim) směrem na Kořenov a ani tentokrát cesta nebyla jednoduchá. Dacia byla znovu na stoupání krátká a tak bylo nutno znovu nasazovat řetězy. Díky tomu, že pochopitelně Dacia jela v přední části pelotonu, došlo na couvání i u dalších vozů a pokud si to dobře pamatuju tak dokonce i na řetězy. Obrázek vložený autorem Nasazování bylo však pro zběhlé mechaniky již rutinou a tak byla parta kromě Králíka brzo připravena v lyžařské stopě. Králík se rozhodl, že bude hlídat, zda se v místní hospůdce nedojde k něčemu zajímavému a usadil se velikonočním pohádkám a pivu.
Netrvalo dlouho a ve skupince sportovců došlo k vášnivé debatě. Příčinou debaty byla nejednotnost v plánu kudy pokračovat. Část party si chtěla výlet pokud možno moc neprodlužovat, část si ho chtěla naopak prodloužit a část nechtěla jet stejnou cestou jako včera. Nakonec došlo k rozdělení na dvě části, přičemž větší část se spojila z těch co chtěli kratší cestu a z těch co nechtěli jet to co včera a zbytek tj. Lubošek Lukášek a Martin vyrazili cestou na trochu delší okružík. Již u prvního stánku však Lukášek pochopil, že si nevybral správně, protože se chytil dvou šílenců, který se nezastaví ani na čaj. Obrázek vložený autorem Málem přejeli stánek s cedulkou "ZDE JE JEDINÉ MÍSTO NA SVĚTĚ, KDE CENY ZBOZI URČUJE ZAKAZNIK". U druhého stánku už je o zastávce nepřesvědčil a tak byl velmi rád, když se obě party asi po hodině znovu setkaly a mohl se přidat k ostatním. Při cestě zpět jsme ještě znovu koupili čaj za vymyšlenou cenu a poměrně brzo se doklouzali zpět k autům. Cesta zpět byla už asi poměrně nudná, nebo si z ní aspoň nic nepamatuju.
No, doufejme, že příští rok bude vody víc....

Fotogalerie:
Luboškovo a Michalovo fotky
Kočanovo fotky
Králíkovo fotky

Přidat nový příspěvek
Vaše jméno:
Vaše heslo:*
Odečtěte dvojku od 4870:**
Předmět:

;-) :-) :-(
:-D pivo :'-(
:-/ 8-| :-O
:-. *palecdolu* *palecnahoru*
*blik* *zloba* *tosnadne*
*pohoda* :-P *zadek*

Tučně označené položky jsou povinné
* - heslo zadejte pouze pokud máte zaregistrovanou přezdívku
** - pokud zadáte správné heslo, nemusíte číslo opisovat
Zpráva z velikonoc  Autor: Krali - 17.10.2008, 13:29:03 X
Lukasku, dobry, ale prosim, odkaz na me fotky zmen na tento:
http://tadyje.kralikovo.cz/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=81:0322-velikonoce-v-jizerkach&Itemid=67

Protoze, tamtu domenu budu rusit, uz funguje jen z nekolika historickych soukromych duvodu....
Zpráva z velikonoc  Autor: Lukášek - 17.10.2008, 13:12:41 X
Jinak, chtěl jsem podotknout, že takovouhle zprávu může vytvořit z akce každý - nepoužil jsem žádné administrátorské triky :-) viz nápověda
Takže tímto bych chtěl popíchnout ty, co už pár měsíců až let zpracovávají nějakou zprávu z akce, aby si na to vzpomněli a potěšili nás svým slohem. Protože zpráva po roce je možná zajímavější než hned po akci :-)
Designed by MK & JL