Nástěnka

Nejnovější diskuze

Dětskorienťácká Otava 2020 -13. 07., 01:30-Lybor
Nástěnka -02. 07., 08:35-Zdenda
Inny 2020 -01. 07., 18:02-Lukaso
Nohejbálek -01. 07., 08:47-Zdenda
Odkazy na zajímavé stránky -30. 06., 17:51-Lubošek

Plán akcí

31.7.-5.8. Dětskorienťácká Otava
19.8.Brigáda Úhlava
22.8.Brigáda na úhlavu,šupnu
28.8.-30.8.Čerťáky
1.9.Schůze před Úhlavou

Přihlášení

Jméno: Heslo: Registrace
Zapomenuté heslo

Zpráva z malého Rakouska 2004

Cíl cesty / sjížděné řeky:

Ammer Loisach Rissbach

Termín: 11.- 13.6 2004

osoby a obsazení: Luboš, Smrk, Hanka Kocková, Tamara, Zděnda, Olda, Hrošík, Kristýna, Fousáč, Hanka Fousáčová, Jája, Tomáš ??? (nebo jak se vlastně jmenoval) Ford Sierra, VW Passat, Škoda Felicia

Čtvrtek 10.6.

První den jedou pouze dvě auta, Fousáč zvolil radějí extrémně brzké vstávání a rozhodl se příject na místo až druhý den ráno. Sraz byl původně stanoven na 16 hod. v Plzni a odjezd na 17. Teprve v 17 však přijíždějí Zděnda s Kristýnou (kvůli Kristýně, samozřejmě) před loděnici a začínají rozhrabovat. Situaci ještě všelijak zdržujou Luboškova Hanka, Otovo Petra, a Jitka, které sice vůbec nejedou, přesto se tam ale motají. V 18 hod, po zahajovacím fotu za slunečného počasí výjezd směr čerpací stanice Ono Nýřany. Na benzínce se počasí dramaticky mění, zejména přívalový deštík s krupobitím nepotěšil hlavně naše plechové miláčky (ďůlky v haubně, rozbitý blinkr)

Řádně jsme si užili cestování po EU a na bezmocné celníky jsme udělali taaaakovejhle FUCK OFF, i když stále ještě raději z bezpečné kilometrové vzdálenosti. Jinak cesta proběhla v pořádku, až na kamión za Nýřanama, který znervóznil asi úplně všechny kromě Zděndy a na průjezd Mnichovem, kde Zděnda různýma spontáníma odbočkama přes dva a více pruhů prověřoval Luboškovu bdělost. Příjezd do Saulgrubu ca. v 23 hodin, Lubošek si pochvaluje, že se daří držet průměrnou rychlost 100km / hod a spřádá smělé plány a kalkulace na zájezd do Francie a Švýcarska. Zakládáme squot, pro únavu rezignujeme na kultůru a jdeme spát.

Pátek 11.6.

Ráno vstáváme, snídáme, vypalujeme červy a na 9 hodinu přijíždí Fousáč & spol. Po asi ještě hodinovém konzumování, poflakování se a pleskání se na place za doprovodu Luboškových kazet Těžkého Pokondra nastává nezbytné šachování s autama a okolo 11 konečně nasedáme na Ammer. Kolik bylo vody, neni přesně známo, dle zpětných informací z internetu byl vodočet Peissenberg ca. 80 cm. (Akutální stav viz. http://www.kajak.at/index.0.php?chapter=./Fluesse/showindex.php?onlinePegel=1&menu=flussinfo&texl=Die&texr=Flussdatenbank a zvolte Deutschland / Ammer) Podle mě bylo vody strašně málo, furt se někde bouchalo a nemělo to tah a vůbec to celkově moc nedávalo, krajinka jinak hezká. Pod velkým betonovým mostem probíhá zátaras z klád, který bylo nutno obnést. Odpoledne dojezd do Rottenbuchu, šachování s autama, nakládání a odjezd směr Garmisch Partenkirchen. Zhruba od této chvíle začíná vytrvalý déšť, kterého už se nezbavíme do konce zájezdu. Přesun trvá zhruba 1,5 hodiny.

Jako místo pro ležení volíme odpočívadlo Gschwand asi 12 km nad Garmischem, kde zhruba hodinu čekáme v autech, než ustane déšť. Vyjímku tvoří partička okolo Fousáče, kteří se rozhodli ještě dnes splout Loisach. My ostatní si ťukáme na čela a vypalujem červy. Po hodině zahajujem stavbu squotu, jedná se o nevídaně sofistikovanou stavbu připomínající složitostí vzpěr a podpěr velké gotické chrámy, vyřádil se zejména Lubošek. Posléze se zjišťuje, že parkováním příliš blízko u kraje se připravujem o část užitné plochy zastřešení a nastává synchronizovaný couv asi o 1 metr. Konstrukce obstává. Návrat Fousáče & spol. z Loisachu, prej to dává a "VÚBEC tam nejsou vracáky" (Jája). Je klidný, uchcaný podvečer, kosa. Zděnda s Hankou a Kristýnou se vydávají s deštníkama podle potoka na Zugspitze. Vypadá to, že potok opravdu dává ("Ty vole, to má tah" - Hanka) holky jsou vybáté a krátkodobě u nich vítězí červ. Návrat asi o hodinu pozdějš, vrcholu nebylo bohužel dosaženo. Večer probíhá teambuilding, kultůra se bohužel omezuje na další kolo boje s červem a konzumaci oliv a arašídů. Spaní je jako u maminky, akorát Oldovi kape na karbid, kteroužto situaci řeší radikálním igelitovým zábalem.

Sobota 12.6.

Ráno neustále chčije, snídáme, obhlížíme defektní místa plachty a porovnáváme vlhkost spacáků. Asi okolo 11 začínáme šachovat s autama a asi v 11:30 nasedáme na vodu, mokrá studená guma je fakt nechutná. Vodočet na nasedacím místě ukazuje ca. 95 cm, na internetu jsem žádný odkaz na jeho aktuální stav nenašel. My méně zkušení jsme ze začátku vybátý a příliš plní respektu, i když to tak strašné vlastně není, pouze ouzký jako prase s tu a tam žumpičkou a bez delších odpočinkových míst - dle kilometráže až WW III+. Hanka eskymuje jako o závod (4 ks), zoufalec Smrk dokonce krysí. Po splutí se rozhodujem ject to ještě jednou, zatímco Fousáč & spol. se přesouvají někam jinam, už jsem zapomněl kam. Druhého splutí se vzdává Hanka s Oldou, což má své výhody - Hanka vytváří akční fotografie a Olda jí šoféruje, takřka kompletně skován za volantem a palubní deskou Passáta. Druhé splutí nám všem přijde daleko jednodušší, Lubošek vynadává Kristýně, že je furt vpředu a "fakt nevim, jak bysme tě lovili, kdyby se něco stalo"

Za vytrvalého chcaní nakládáme lodě a provádíme přesun směr Rissbach, kde máme mít v 15 hod. sraz s Fousáčem. Sraz probíhá asi v 16:30, okukujem závěrečný sjízdný úsek Rissbachu a pozorujeme o překot vystupující Němce. Po shlédnutí toku ještě o něco níže chápeme pohnutky Němců a potlačujem chmury, vyvolané přítomností kataraktu, soutěsky, 7m vodopádu a pomníčku jakési 24leté Jenny. Fousáč se rozhoduje pro splutí Rissbachu ještě dnes a následný odjezd domů, členové jeho rodiny jeví pro rozhodnutí o poznání menší nadšení, nic méně se podřizují. My se vydáváme budovat squot na nádherný plácek k přehradě. Na asi 1.5 hodiny přestává pršet, naprosto sehraně budujeme konstrukci, večeříme. Zděnda vymejšlí geniální hru, protože ji však Kristýna s Hankou pokazily, nesetkává se hra s úspěchem a Zděnda je krátce neoblíben. Přijíždí Fousáč a líčí špeky trasy, která nás čeká - "esíčko" a "žebra". Fousáčovo holky říkají, že " je to hustý ". Fousáč & spol. odjíždí domů za vidinou vany napuštěné teplou vodou. Na scéně se objevuje Němec Klaus, se kterým zahajujem družbu. Při nezbytném vypalování červa probíhá pokus o kultůru, protože má však Klaus se saxofonem do Johnyho daleko, stejně jako Zděnda s kytarou do Čechyna, nedlouho poté, co je vystřílena veškerá munice pro boj s červem, jdeme spát. Speciální obdiv patří Hrošíkovi, který se vyspal na přední sedačce v autě.

Neděle 13.6

Vstáváme lehce před 10, snídáme, balíme. Prší pouze drobně a s přestávkama. Přesun k Rissbachu, šachování s autama, obhlídka krizových úseků WW IV. Ze silnice to tak strašné nevypadá. Na vrchu se za "řevu raněného mrože" - Smrk - soukáme do gumy. Červ tentokrát vítězí skoro nad všemi na plné čáře. Údaje o vodočtu nejsou, zpětně odečteno z internetu - vodočet nad soutěskou 125 cm. Aktuální vodočet je k vidění na stejné adrese jako Ammer, akorát se zvolí Osterreich / Tyrol / Rißbach. Ze začátku pohoda, ale dost studený, nikomu se moc nechce namáčet se. Občas si bouchnem, vody by se možná sneslo o něco více. Obtížnost do, dle kilometráže, WW III. Přichází "esíčko". Ze silnice dokonale teoreticky vytyčená trasa bere pod tíhou reality za své a provádíme různé veselé kreace a parodie na nájezdy. Cvaká se nás hodně, Hrošík krysí, Zděnda při eskymování ztrácí pádlo, ale eskymuje rukama. Po zkonsolidování se nás asi o 1 km dále čekají "žebra". Cvakanců méně, nájezd však zhruba stejná tragédie. Hanka to jede hned od začátku pozádu, Kristýna krisí. Závěr trasy, začínající betonovým mostem se zbytky vodočtu, vede soutěskou s bytelnejma karfiólama. Následuje stejně překotný výlez, jaký jsme obdivovali včera u Němců.

Balíme, navazujeme. Cestou zpět se stavujeme ještě u přehrady, ke jsme nocovali, Lubošek se Zděndou shledávají vodu neodolatelnou a jdou do koupu. Voda je studená, což je fotodokumentováno, když vylejzají.

Cesta zpět probíhá bez problémů a čistého času trvá opět zhruba 4 hodiny. Zpestřením jsou kolegové vodáci z Prahy s dodávkou, kteří se tak těšili na levné tankování v Čechách, až jim 5km před Rozvadovem došla nafta. Příjezd do Plzně okolo 9 hodiny. Celková ujetá trasa: 1030 km.

zapsal Zděnda

Designed by MK & JL