Nástěnka

Nejnovější diskuze

Dovolená Lipno -07. 08., 20:19-Lubošek
Odkazy na zajímavé stránky -05. 08., 21:34-Mener
Nohejbálek -05. 08., 10:45-Olda
Dětskorienťácká Otava 2020 -05. 08., 09:51-Zdenda
Rezervace Vlek -24. 07., 14:20-Kulik

Plán akcí

19.8.Brigáda Úhlava
22.8.Brigáda na úhlavu,šupnu
28.8.-30.8.Čerťáky
1.9.Schůze před Úhlavou
4.9.-6.9.ČPV Úhlava

Přihlášení

Jméno: Heslo: Registrace
Zapomenuté heslo

Čádický přejezd Šumavy 2006

Termín: 10. 2. - 12. 2

Účastníci zájezdu:

Jan Lukáš
Martin Kulle
Petr Baloun
Šárka Zíková
Martin Čech
Tamara Bergerová
Alice Slovanová
Jitka Slovanová
Zdeněk Slovan
Josef Tejc
Lucie Živná
Karel Jedlička
Anna Bernášková
Karel Hofman
Petr Jedlička
Petr Hofman
Hana Rychtrová
Kristína Forstová
Ivan Rába
Petra Skleničková
Štěpán Špaténka
Petra Horová
Ota Koukolík
Jaroslav Křenek
Eva Švábková
Oldřich Okrouhlý
Jaroslav Ekstein
Lubomír Ulč
Zuzana Vargová
Libor Suchý
Jana Andrasíková
Luboš Votrubech
Eva Skleničková
Jan Nový
Michaela Bulenová
Lenka Fialová

Zpráva:

Předem nutno podotknout, že nebyl čistě záležitostí našeho oddílu, ale v kooperaci s orienťáky a dromedáry. Čímž vznikla taková komornější akce čítající asi čtyřicet lidí.

Pátek 10. 2.
Hlavní část party vyrážela vlakem ve čtyři. Ti kteří se nedokázali utrhnout z práce o dvě hodiny déle. Všichni jsme se sešli v Kubově Huti. Ubytování bylo na turistické poměry více než uspokojivé. Někteří z obavy, že se jim bude špatně spát drželi hlídku do pozdních hodin s půllitrem v ruce.

Sobota 11. 2.
Přes noc pro změnu silně sněžilo, takže ráno bylo opět dostatek prašanu. Což nás ale moc netěšilo, protože při vyhlídce na prošlapávání 35km hlubokým sněhem se špičky našich běžek samy otáčeli k vyhřátému baru. Po vydatné snídani někteří vyrážejí hned, jiní ještě chvíli fandí u olympiády. Po ošemetnějším nástupu, kdy těla některých z nás, se odmítají po noční hlídce uvést na provozní teplotu, a po doladění mázy, začíná cesta spokojeně ubíhat po červené. Na oběd nás uschovala chata na Nových hutích. Tam se postupně střídají všechny skupinky od první po poslední. Na Pláních se část partičky rozhodla obejít vrchol Na Hřebenovce přes Churáňov. Nicméně jejich obavy o neprošlapanou stopu se ukázaly liché, takže jsme na ně chvíli na Zlaté Studně počkali. Tam jsme opět potkali první partu a urnový háj. Cestou proběhlo ještě jedno bavais na Horské Kvildě. Pak jsme se báječně skutáleli k Hamerskému potoku a svištěli při něm až na Antýgl. Nakonec už každý po svém, až na Zvoneček. Ten nás přijal vřele, jako vždy a umožnil nám bavit se při vlastní produkci až dlouho do noci.

Neděle 12. 2.
Ráno nás přivítalo azuro a jiskrná pokrývka, která halila široké okolí do ticha. Tyto okamžiky za to rozhodně stojí. Plni elánu jsme vyrazili za skupinou, která nehodlala ztrácet ani minutu. V Mechově jsme uhnuli na žlutou a zamířili na očekávanou strojovou modrou okolo Schwärtzova statku. Tam ale končila strojově upravená žlutá. Následoval pekelný výstup do příkrého kopce čerstvě prošlapanou stopou, na kterou se nedalo namazat. Záhy jsme dostihli skupinu, která vyrážela o notnou chvíli dříve a ukázalo se, že ta stopa je od nich. Když to zkrátím, tak nám ty 2km trvali asi 2 hodiny. Na pokraji sil se prošlapávači vydrápali na strojovku, odkud po drobném zotavení následoval pěkný sjezd do Prášil, kde nás čekal zasloužený oběd. Autobusem nás opouštějí dva členové, jejichž vybavení nevydrželo kruté nástrahy malohor. První skupina se opět rozhoduje k zběsilému činu. Dohonit vlak v 16:30. Ti rozumnější, jež ještě zcela neovládl démon času v klidu poseděli a vyrazili volným tempem na vlak v 19:30 vstříc nádražce v Železné rudě. Někdo to bere z Hůrky ještě přes Laka, někdo rovnou na Polom. Stopa již je naštěstí všude. Někde strojová, někde jen prošlapaná, ale všude.

Se Šumavou se rozloučíme v nádražní restauraci za povzbuzování Jakuba Jandy. Skol, lyžníci, za rok jsme tu zas.

Kulík

Designed by MK & JL